Na čerpacej stanici v Turčianskych Tepliciach našli migrantov z Maroka, Palestíny a Južného Sudánu. V návesoch kamióna prešli stovky kilometrov zo Srbska. Osudom mužov sa bude polícia ďalej zaoberať. Informovala o tom v piatok polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

„Migranti vyskočili z dvoch kamiónov, ktoré však už na mieste neboli. Na čerpacej stanici sa nachádzalo sedem dospelých mužov. Tí uviedli, že v kamióne mali ísť zo Srbska,“ opísali policajti.

Nelegálnych migrantov si následne prevzala hliadka Mobilnej jednotky Policajného zboru (MJ PZ) Banská Bystrica a hliadka Oddelenia cudzineckej polície (OCP) PZ Banská Bystrica. „Po vyťažení cudzincov na mieste bolo zistené, že ide o päť štátnych príslušníkov Maroka, jedného z Palestíny a jedného z Južného Sudánu,“ priblížila polícia.

Nakoľko cudzinci podľa nej nemali pri sebe žiadny platný cestovný doklad a ani iné povolenie, ktoré by ich oprávňovalo zdržiavať sa na území Slovenskej republiky, boli predvedení na MJ PZ Banská Bystrica a na OCP PZ Banská Bystrica na ďalšie konanie.

(tasr)