Šance vyzývateľov Emmanuela Macrona sú čoraz vyrovnanejšie. Na tretiu priečku sa postupne dostáva publicista Éric Zemmour, hoci kandidatúru stále nepotvrdil. Macron na neho prvýkrát verejne reagoval, podporil ho v tom aj kontroverzný exprezident Sarkozy, píše v Štandarde Juraj Hajko.

Komentátor a publicista Éric Zemmour si získava čoraz väčšiu podporu voličov. Podľa najnovšieho prieskumu by mu v prvom kole prezidentských volieb dalo hlas 13 percent opýtaných. Kandidatúru síce neohlásil, ale de facto rozbehol kampaň a médiá i verejnosť ho vnímajú ako uchádzača o prezidentský post. Podobne veľa voličov by podporilo pravicového kandidáta Xaviera Bertranda (14 percent) a ľavičiara Jeana-Luca Mélenchona (13 percent), s ktorým minulý týždeň zviedol televízny duel.

„Doteraz sa k Zemmourovi vyjadrovali len preferenčne porovnateľní politickí oponenti. Najväčší stres je v tábore Marine Le Penovej, ako sme písali v Štandarde. Napätá situácia je však aj u pravicových Republikánov. Hoci pre časti strany sú Zemmourove názory blízke, navonok sa snažia pôsobiť jednotne. Zemmour to vie a spory v strane vyjadreniami iniciatívne rozdúchava“, píše Juraj Hajko. Viac sa dočítate v jeho texte v denníku Štandard.

(fan)