Haščákovci majú v Malých Karpatoch majetky za milióny. Pozemky pôvodne od štátu kupoval  exsiskár z čias Ivana Lexu, aktuálne obžalovaný z daňovej trestnej činnosti, píšu Aktuality.sk

Miliónové majetky v Malých Karpatoch oficiálne vlastní firma Vývraty, ktorá patrila od roku 2014 do roku 2018 rodinným príslušníkom finančníka Haščáka – manželke Valérii a bratovi Miloslavovi. Od roku 2018 je akciovka výlučne v rukách manželov Haščákovcov.

„Časť pozemkov patriacich firme Vývraty bola do roku 2015 majetkom štátu. Lesy SR ich predali Dušanovi Keménymu. S menom Dušan Kemény a titulom JUDr. existujú dve osoby: bývalý príslušník SIS a jeho syn“, píšu Aktuality.sk.

Rozľahlé sídlo Haščákovcov na Vývrate vyvolalo v minulosti kontroverzie, prípomínajú Aktuality.sk. Pre jeho výstavbu sa dokonca posúval turistický chodník vedúci na druhý najvyšší vrchol Malých Karpát – Vysokú. Keďže ľudia chodili po pôvodnej trase, v okolí populárneho turistického chodníka pribudli značky zakazujúce pohyb mimo vyznačených trás.

(fan)