Poslanci začali rokovací deň zákonom o pomoci tehotným ženám. Pre ženu, ktorá zvažuje podanie žiadosti o umelé ukončenie tehotenstva, by sa mali vytvoriť podporné opatrenia. Touto právnou normou to chcú dosiahnuť poslanci OĽANO a Sme rodina.

Parlament mal v úvode dňa rokovať o bodoch z dielne podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) a ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina). Obaja sa však ospravedlnili, rokovať o týchto bodoch sa tak bude inokedy.

Plénum v utorok o 11.00 h čaká aj vystúpenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vystúpi so správou o stave republiky. Popoludní by sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza k zvyšujúcim sa cenám energií, ktorú inicioval opozičný Smer-SD.

Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) v pondelok (27. 9.) uviedli, že v otvorení mimoriadnej schôdzi problém nevidia. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) má avízo, že SaS chce otvoriť mimoriadnu schôdzu. Je podľa neho správne baviť sa na tému zvyšovania cien energií, pretože ľudí to zaujíma.

(tasr)