Viktor Orbán rozprestiera červený koberec pre francúzskeho populistu, ktorý dúfa, že bude prezidentom. Nie je to však Marine Le Penová, všíma si portál Politico. 

Maďarský premiér Viktor Orbán sa v piatok stretol s televíznym komentátorom Éricom Zemmourom, o ktorého ambíciách sa hovorí v súvislosti s budúcoročnými prezidentskými voľbami. Udialo sa tak rámci dvojdňového summit v Budapešti s prorodinnou a anti-imigračnou agendou, ktorého hosťami boli napríklad aj americký viceprezident Mike Pence alebo slovinský predseda vlády Janez Janša.

Stretnutie so Zemmourom, ktoré sa uskutočnilo priamo v úrade maďarského premiéra je zlou správou pre jeho rivalku Le Penovú. „Je to skutočne znepokojujúce,“ povedal nemenovaný člen Le Penovej Národného frontu. „Ide o signál, že Orbán podporuje Zemmoura, a je to pre ňu zlá správa,“ povedal zdroj zvnútra strany, ktorý nechcel byť menovaný zo strachu pred následkami, píše Politico.

Zemmour síce stále nie je oficiálnym prezidentských kandidátom, ale jeho hrubé anti-imigračné a francúzsku identitu podporujúce postoje sú atraktívne pre jeho podporovateľov, z ktorých mnohí sú presvedčení, že Le Penovej Národný front sa stáva príliš mainstreamovým.

(fan)