Palko: Roky žijeme pod vplyvom ideológie, ktorá démonizuje výkonnú pomoc. Politik je okamžite hlavný podozrivý a dopredu vinný za všetko, najmä ak je to v rezorte vnútra.

„To sa odráža na správaní súčasného ministra Romana Mikulca. On hovorí, že nielenže nezasahuje do vyšetrovania, čo je v poriadku, ale on si ani nezisťuje informácie, To povedal pred týždňom a pritom za všetko ručí svojou hlavou. Neinformuje sa, robí z toho cnosť a niektorí jeho podriadení si to aj pochvaľujú. Ale tak to nemôže fungovať“, hovorí bývalý minister vnútra Vladimír Palko pre portál HNonline.

Podľa Vladimíra Palka sa vrcholní predstavitelia nevedia správať seriózne a často to na politickej scéne vyzerá ako pri bitke na dedinskej zábave. „Teraz sa diskutuje, či je pri vyšetrovaní mnohých prominentov všetko legálne. Všetko, čo robia ľudia, má podliehať kontrole, a to najmä v polícii a na prokuratúre. Keď polícia niekoho obviní, tak tomu človeku zruinuje kariéru, preto tam treba kontrolu. V júni ešte premiér Eduard Heger hovoril, že orgány konajú svoje povinnosti, a to už bol spor medzi Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou. Jedni zhabali spisy druhým a vláda sa ešte stále chválila, ako ona rozviazala ruky a všetko je v poriadku. Ľudí treba kontrolovať vždy“, pripomína v rozhovore pre HNonline.

(fan)