Izraelskí vojaci v Predjordánsku zabili štyroch Palestínčanov. Boli členmi Hamasu a podľa Izraela sa pripravovali na teroristický úrok.

Najmenej štyria palestínski militanti prišli v nedeľu o život počas zásahu izraelských bezpečnostných zložiek v Predjordánsku v rámci pátrania po členoch palestínskeho militantného hnutia Hamas. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

K streľbe došlo na okupovanom západnom brehu Jordánu na viacerých miestach. Palestínske ministerstvo zdravotníctva v pásme Gazy uviedlo, že jeden Palestínčan zahynul pri zásahu izraelských síl neďaleko mesta Džanín a ďalších troch Palestínčanov zabili v obci Biddu severne od Jeruzalema.

Izraelský premiér Naftali Bennett podľa agentúry AP vyhlásil, že izraelské sily podnikli operáciu zameranú proti príslušníkom Hamasu, „ktorí sa chystali vykonať teroristické útoky“.

Izraelská armáda uviedla, že na vojakov počas operácie v Predjordánsku spustili streľbu palestínski ozbrojenci. Ďalšie informácie neposkytla. Hnutie Hamas potvrdilo, že jeho bojovníci sa dostali do potýčok s izraelskými silami v blízkosti Jeruzalema a Džanínu.

(tasr)