Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil siedme miesto vo finále K1 mužov na MS v Čunove. Strieborný medailista z OH 2020 v Tokiu zaostal za víťazným Francúzom Borisom Neveuom o 8,47 sekundy.

Neveu sa druhýkrát v kariére stal majstrom sveta, keď nadviazal na titul z roku 2014. Striebro získal Talian Marcello Beda (+3,83 s), bronz Španiel Joan Crespo (+3,98).

Grigar, ktorý predviedol v semifinále najrýchlejšiu jazdu, prišiel o medailu až v úplnom závere trate. Na protiprúdnej bránke číslo 20 sa „zasekol“ a na dvadsaťdvojke dostal dve trestné sekundy. V cieli mal najhorší čas z pretekárov, ktorí neminuli bránku. Vedúce duo malo čistú jazdu, bronzový Španiel zaznamenal dve trestné sekundy.

Grigar si svoju chybu uvedomoval a mrzí ho najmä to, že sklamal slovenských fanúšikov. „Ideálne to nebolo, už štart bol zlý, ale podarilo sa mi dostať do dobrej stopy. Išlo to dobre, ale v poslednej kombinácii som sa rozhodol zle. Vedel som hneď, že to bola chyba, ktorá sa nedá napraviť. Udržať 100 sekúnd na 23 bránach je veľmi ťažké, stačí chyba a človek de mimo. Bohužiaľ.“

(tasr)