Šeliga v Sobotných dialógoch RTVS kritizoval Mikulca, Kolíkovú i Lengvarského. Kolíková a Mikulec by podľa neho mali byť oveľa aktívnejší pri stabilizácii pomerov v bezpečnostných zložkách, Lengvarský pri obmedzení pohybu ľudí.

„Na to, aký je tu stav, som posledný týždeň pani ministerku Kolíkovú veľmi nevidel, neviem, či sa bojí Borisa Kollára, tak do toho nevstupuje, ale mala by byť oveľa aktívnejšia a za rezort priniesť vlastné návrhy na stabilizáciu toho, čo sa deje v polícii a prokuratúre. Máme tu síce odbornú komisiu, ktorá sa zaoberá riešeniami, ale to je poradný orgán, ministerstvá musia byť v prvej línii a prísť s návrhmi,“ povedal Šeliga.

V súvislosti s rozpormi v koalícii, ktoré sa týkajú koaličnej zmluvy a rozdelenia mandátov vo vláde po odchode Kolíkovej frakcie do SaS, Šeliga odmietol šumy, že by v istej situácii práve on mohol nahradiť Kolíkovú v ministerskej funkcii. „V tejto situácii, ako sú rozdelené počty, som tým posledným, za kým by prišli, aby som zobral funkciu akéhokoľvek ministra,“ skonštatoval.

Šeliga aj jeho oponent, Richard Raši v závere debaty skritizovali ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského  a jeho apely na samosprávy, aby všeobecne záväznými nariadeniami v zhoršenej pandemickej situácii obmedzili pohyb ľudí. Šeliga a Raši sa zhodujú, že v tomto prípade nemôže minister zodpovednosť prehadzovať na starostov a primátorov, naopak, ak si to situácia vyžiada, mal by to byť práve Lengvarský, kto príde s jasným a razantným rozhodnutím, týkajúcim sa núdzového stavu.

(mic, tasr)