Predsedníčka Progresívneho Slovenska opäť ponúkla strane Spolu zjednotenie. Spolu má dnes stranícky snem.

Predsedníčka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová zaslala pred dnešným snemom členom strany Spolu otvorený list. V ňom pripomenula ponuku na spojenie oboch subjektov. Bihariová v liste uviedla, že členovia strany Spolu dnešnou voľbou predsedu na sneme ovplyvnia nielen budúcnosť svojej strany, ale aj budúcnosť Progresívneho Slovenska.

„Spája nás úspech v bratislavských, európskych a prezidentských voľbách, no najmä obrovské množstvo úsilia a práce, ktoré sme pre to vynaložili. Blízkosť našich strán bola predurčená tým, že vznikli na príbuzných hodnotových základoch a obe si kládli za cieľ priniesť Slovensku novú spoločenskú zmluvu,“ napísala Bihariová v liste.

Opätovné spojenie síl by bolo podľa nej tým najdôveryhodnejším dôkazom, že popri rozhádanej a nekompetentnej koalícii a korupčnícko-extrémistickej opozícii existuje pre Slovensko aj iná, „tretia možnosť“.

Za predsedu strany Spolu kandidujú doterajší predseda Juraj Hipš, ktorý je za opätovné spojenie s Progresívnym Slovensko. Jeho protikandidátom je Miroslav Kollár, ktorý zastáva názor, že strana Spolu by mala fungovať samostatne. Strana sa dlhodobo v prieskumoch pohybuje pod hranicou zvoliteľnosti.

Foto: TASR / Jaroslav Novák

(sita, haj)