Vo finále K1 žien na MS vo vodnom slalome v Čunove sa nepredstaví ani jedna Slovenka. Soňa Stanovská skončila v semifinále na 20. mieste, Eliška Mintálová na 19. a Jana Dukátová, pre ktorú to bola posledná jazda v kariére, obsadila 17. priečku.

Stanovská urobila jednu chybu a po dotyku bránky nabrala dvojsekundovú penalizáciu. Dukátová mala rovnako jeden dotyk, Mintálovú pripravila o prienik do finálovej desiatky chyba na trinástej bránke, keď sa musela vracať a stratila cenné sekundy.

Dukátová sa rozlúčila solídnou jazdou, ale na finále to nestačilo. „Nemyslela som na to, že to je moja posledná jazda, bola som maximálne koncentrovaná. Nebola som nervózna, práve naopak. Chcela som urobiť čo najviac, túžila som po finále, ale rozhodol záver trate. Zvyšok bol dobrý,“ uviedla 38-ročná kajakárka.

Najrýchlejšiu jazdu v semifinále predviedla nemecká reprezentantka Ricarda Funková, ktorá postúpila z prvého miesta napriek štvorsekundovej penalizácii. Vo finále bude chýbať veľká favoritka Jessica Foxová. Tá pôvodne dosiahla najlepší čas, no viderozhodcovia odhalili, že Austrálčanka minula jednu bránku a dostala „päťdesiatku“.

(tasr)