Vyšetrovatelia NAKA dnes znovu vypočuli podnikateľa Suchobu. Malo ísť o výsluch k údajnému praniu špinavých peňazí v prípade Medusa.

Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes opätovne vypočuli obvineného bratislavského podnikateľa Michala Suchobu. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, konkrétne malo ísť o výsluch k údajnému praniu špinavých peňazí v prípade Medusa. Podľa portálu ide v tomto prípade o podozrenia, že Michal S. cez svoju spoločnosť a ďalšie presúval miliónové transakcie cez zahraničie tak, aby nakoniec peniaze opäť skončili na jeho slovenských účtoch.

Prípad vyšetrovania podozrivých presunov je označený ako Medusa. O transfer miliónových prevodov Michala S. sa podľa portálu zaujímal aj dnes už odsúdený Marian K. a tiež nitriansky veľkopodnikateľ Norbert B. „Marian K. sa mal dozvedieť, že sa Michal S. dostáva cez predaj IT systémov pre finančnú správu k miliónovým sumám. Zmanipulované štátne nákupy softvérov pre Finančnú správu SR realizoval Michal S. po dohode s vtedajším prezidentom finančnej správy Františkom I.,“ napísal portál. Doplnil, že Marian K. mal údajne v pláne profitovať z podozrivých transferov vplývaním na Františka I.

Na polícii dnes tiež vypovedal brat podnikateľa Jozefa B. Peter, ktorý je obvinený v kauze Mýtnik. „NAKA ho vypočúva zrejme aj k štruktúram preverovaných firiem, cez ktoré štát nakupoval IT technológie finančnou správou. Peter B. mal údajne brať podiely aj zo 100-tisícového úplatku za dlhodobý prenájom budovy od prešovského podnikateľa pre potreby finančnej správy,“ dodali noviny.sk.

(sita)