Joe Biden neočakáva rýchlu dohodu o voľnom obchode s Veľkou Britániou. Pred rozhovorom s britským premiérom Borisom Johnsonom v Bielom dome novinárom povedal, že budú „trochu“ diskutovať o obchode. „Budeme musieť na tom pracovať,“ dodal. Informuje portál bbc.com.

Britská vláda uviedla, že obaja lídri „súhlasili s pokračovaním práce smerom k budúcej úplnej dohode o voľnom obchode“. Avšak Johnson už skôr naznačil malé šance na dosiahnutie dohody s USA pred najbližšími parlamentnými voľbami. „Američania vyjednávajú veľmi tvrdo,“ dodal.

Podľa informácií BBC členovia britskej vlády teraz uvažujú o pripojení Spojeného kráľovstva k existujúcej severoamerickej dohode o voľnom obchode namiesto presadzovania samostatnej dohody. Zdroj oboznámený s uvažovaním britskej vlády pre BBC naznačil, že Veľká Británia by mohla rokovať o pristúpení k existujúcej obchodnej dohode medzi USA, Kanadou a Mexikom, známej pod skratkou USMCA. „Existuje celý rad rôznych spôsobov, ako to urobiť,“ povedal zdroj. „Otázkou je, či je na to americká vláda pripravená,“ dodal.

(sita)