Za výsmech právneho štátu označil Pellegrini vytvorenie odbornej pracovnej skupiny zaoberajúcej sa bezpečnostnými zložkami.

Odborná pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať situáciou v bezpečnostných zložkách, je výsmechom právneho štátu. Na závery prvého zasadnutia skupiny tak reagoval mimoparlamentný Hlas-SD. Podľa strany rokovania skupiny nepovedú k obnove dôvery v právny štát, ale extrémne rýchlymi zmenami zákonov spôsobia viac škody ako osohu.

„Nie je potrebné pri každom jednom probléme meniť zákony. Oveľa dôležitejšie je, aby boli kľúčové inštitúcie právneho štátu obsadené poctivými ľuďmi, ktorí budú namiesto politiky presadzovať zákonnosť. Takýmito ľuďmi určite nie sú napríklad Roman Mikulec či Daniel Lipšic,“ namieta líder Hlasu-SD a nezradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini.

Znepokojuje ho najmä možné posilnenie právomocí špeciálnej prokuratúry. Hovorí o koncentrácii moci. Myslí si, že Lipšic bude vždy viac politikom ako prokurátorom. „Ak dostane ešte väčšie právomoci a stratí sa akákoľvek kontrola nad jeho krokmi, žiaden človek na Slovensku si nebude môcť byť istý svojimi právami a slobodami,“ dodal Pellegrini.

(tasr)