Vyšetrovateľ obvinil dvoch novinárov Denníka N. Monika Tódová a zástupca šéfredaktora Denníka N Konštantín Čikovský sú obvinení z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Za obvinením je trestné oznámenie Petra Tótha – bývalého novinára, neskôr aj príslušníka SIS a niekdajšieho kamaráta a komplica Mariana Kočnera. Podieľal sa aj na  nezákonnom sledovaní novinárov. Podľa  Trestného zákona im hrozí ročné väzenie, informáciu priniesol Denník N.

„Verejnosť sa mohla o svedeckej výpovedi Mgr. Petra Tótha v postavení utajeného svedka dozvedieť len v dôsledku toho, že obvinená Monika Tódová a obvinený Mgr. Konštantín Čikovský identitu vyzradili v predmetnom článku,“ píše sa v obvinení.

Na obvinenie novinárov reagoval šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný. „Pčolinského, Haščáka a Gorilu zastavili. Za pravdivé novinové články chcú trestať. Peter Tóth nikdy nebol utajený svedok. Hlásil na Facebooku, že už nie je s Kočnerom. Peter Tóth bol vtedy a je aj dnes spolupáchateľ a bolo vo verejnom záujme, aby to verejnosť vedela. Naozaj sa pokúšajú umlčať pravdu, ale nepodarí sa im to.“

(fan, haj)

Foto: TASR / Martin Baumann