Pre väčšinu mainstreamových médií je stuácia jasná – tými dobrými sú Lipšic, špeciálna prokuratúra a NAKA a tými zlými zase Žilinka, generálna a bratislavská prokuratúra, inšpekcia a tajná služba. Pre väčšinu konšpiračných je to presne naopak, píše Ivan Mikloš o vojne v polícii, tajnej službe a na prokuratúre v denníku Sme. Nemusí sa nám to páčiť, ale toto je právny štát.

Voliči sú taktiež rozdelení, najväčšiu skupinu však zrejme tvoria tí, ktorí sa v tom už absolútne nevyznajú, sú čoraz viac znechutení a neveria nikomu.

„Tiež ma často rozčuľovalo, keď prepustili zjavných gaunerov z „procesných“ dôvodov. Tiež si osobne myslím, že tí dobrí sú skôr v NAKA ako v inšpekcii, ale uvedomujem si tiež, že pravidlá a ich dodržiavanie sú to najdôležitejšie, pretože ak sa začnú porušovať v mene akýchkoľvek vyšších cieľov, bude to cesta do pekla. A platí tiež, že tie pravidlá nie sú dokonalé a že ich treba meniť. Ale tie, ktoré platia, treba dodržiavať a to aj vtedy, ak sa nám nepáči, že sú prekážkou na dosiahnutie toho, čo my sami považujeme za správne“, píše bývalý minister financií a prezident MESA10 Ivan Mikloš v článku v denníku Sme.

(fan)