Sme rodine by mala byť odňatá SIS, ak sa potvrdia informácie, že za vojnou v polícii je tajná služba, povedal minister financií Igor Matovič.

„Ak by sa preukázali slová Daniela Lipšica, že za týmto hataním spravodlivosti bola činnosť SIS, treba buchnúť po stole a zobrať tento post hnutiu Sme rodina,“ povedal Matovič (OĽaNO) v relácii V politike v televízii TA3.a dodal, že by to bolo obrovské zlyhanie SIS a chce veriť, že tomu tak nie je.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšíc je pravdepodobne sledovaný SIS. Po mimoriadnom rokovaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa zaoberal dianím v bezpečnostných zložkách štátu, to povedal poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí).

Minister dodal, že predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) by sa mal ospravedlniť za výroky o „čurilovskej mafii“. Doplnil, že bude robiť všetko pre to, aby sa hnutie Sme rodina vrátilo k boju proti korupcii.

„Podstata dnešných dní a týždňov je, či dovolíme vagabundom a mafiánom, aby zvrátili ten očistný proces,“ pokračoval Matovič s tým, že musia chrániť statočných vyšetrovateľov, aj keď to bude spôsobovať problémy v koalícii. Minister financií dodal, že si budú musieť začať klásť otázku, či vedia fungovať v koalícií aj bez hnutia Sme rodina, ak by blokovali očistný proces.

(sita, bop)