Babyboom v USA sa nekoná, prednosť majú psy a mačky.

Očakávania odborníkov a laikov, podľa ktorých mala pandémia ochorenia COVID-19 prispieť k nárastu pôrodnosti, ostali nenaplnené. Minimálne to platí v kontexte Spojených štátov. Počet narodených detí v roku 2020 v porovnaní s rokom 2019 totiž naopak klesol. A to až o štyri percentá.

S úmyslom objasniť tento jav sa miestni odborníci zamerali na 400 žien z generácie mileniálov, ktoré v prieskume uviedli, že nechcú mať deti. Ich zistenia prináša ČTK s odvolaním sa na server Psychology Today.

Výsledky prieskumu ukazujú, že tieto ženy sa snažia vytvoriť si naplňujúci život inými spôsobmi – 43 percent si buduje kariéru, rovnaký počet sa sústreďuje na život s romantickým partnerom, 41 percent sa venuje osobnému projektu a 40 percent si užíva koníčky. A 33 percent z nich uviedlo, že starostlivosť o psa alebo mačku sa im zdá vďačnejšia než predstava výchovy dieťaťa.

Podľa tohto prieskumu 70 percent žien, ktoré sa rozhodli nemať potomka, vníma svojho psa či mačku ako svoje dieťa.

Viac ako 70 percent účastníčok prieskumu rozhodnutých nemať vlastné ratolesti uviedlo, že dávajú prednosť spoločnosti svojho maznáčika pred deťmi a 69 percent vyhlásilo, že mať zviera je jednoduchšie ako mať dieťa.

Foto: Unsplash

(tod)