Generálna prokuratúra potvrdila obvinenie vyšetrovateľov NAKA. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vzniesol obvinenia voči dvom jej príslušníkom pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jánovi Čurilovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. „Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby, odbor Západ, zároveň dňa 13.septembra 2021 v ranných hodinách oboch obvinených príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, zadržal v mieste výkonu ich služby. Výsluch obvinených za účasti ich obhajcu, začal dňa 13. septembra 2021 o 13:30. Po výsluchu obvinených bude vyhodnotený obsah ich výsluchov a v kontexte ďalších dôkazov bude stanovený ďalší procesný postup,“ pokračoval Skladan.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v inej trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa po tom, čo dňa 6.septembra 2021 vydal uznesenie o začatí trestného stíhania. Dnes v ranných hodinách ako podozrivých zadržali a predviedli z miesta výkonu ich služby dvoch príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, M. S. a Š. M. Vyšetrovateľ vypočul ako podozrivých oboch zadržaných a po vyhodnotení všetkých dôkazov bude stanovený ďalší procesný postup.

(sita)