Podľa Remišovej je zvláštne, že stíhania vyšetrovateľov dozoruje stále tá istá krajská prokuratúra v Bratislave, podriadená priamo generálnej prokuratúre.

Remišová

Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v súvislosti s medializovanými informáciami, že inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz. Cez krajskú prokuratúru v Bratislave sa podľa Remišovej v poslednom čase uskutočnilo viacero zvláštnych operácií, od zásahu inšpekcie až po obvinenie policajného prezidenta.

„Už niekoľko mesiacov so znepokojením sledujem pokračujúce útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí našli odvahu stíhať ľudí na najvyšších miestach v polícii, na prokuratúre, ale predovšetkým ľudí blízkych Robertovi Ficovi a strane Smer,“ skonštatovala Remišová. Doplnila, že je zvláštne, že bratislavská prokuratúra ako jedna zložka prokuratúry dokáže ísť proti celému trestnému systému na Slovensku.

„Nikto z nás nečakal, že sa očista Slovenska od korupčnej chobotnice podarí bez problémov. Ak sa ale ukáže, že stíhania policajtov najväčších káuz bývalej garnitúry sú účelové, Slovensko má obrovský problém, z ktorého sa nemusí spamätať. Takéto hry totiž vyhovujú ľuďom, ktorí sa už mesiace snažia vyšetrovanie spochybniť, sabotovať a dosiahnuť prepustenie ‚svojich ľudí‘ na slobodu,“ dodala Remišová s tým, že od generálnej prokuratúry očakáva okamžité dôkladné vysvetlenie a odôvodnenie týchto postupov.

Foto: TASR –- Jakub Kotian

(sita)