Hlavu katolíckej cirkvi čaká v pondelok program v Bratislave. Pápež sa stretne s prezidentkou, diplomatmi a ďalšími predstaviteľmi občianskej spoločnosti.

Pápež František začne svoj program v pondelok 13. septembra zdvorilostnou návštevou u prezidentky Zuzany Čaputovej, stretnej sa aj s jej rodinou. Na nádvorí Prezidentského paláca sa stretne aj s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru.

Neskôr sa stretne aj s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave, následne s predstavenými Štátneho sekretariátu.

Popoludní sa pápež František vyberie na návštevu centra Betlehem, ktoré sa stará o bezdomovcov a opustených. Následne sa na Rybnom námestí stretne aj so židovskou komunitou. Program zavŕši stretnutím s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a predsedom vlády Eduarda Hegera (OĽaNO).

Pápež František v nedeľu 12. septembra pricestoval na svoju prvú návštevu Slovenska. Naposledy navštívila hlava katolíckej cirkvi, pápež Ján Pavol II, Slovensko v septembri 2003. Pápež František na Slovensku pobudne do stredy 15. septembra. V pondelok 13. septembra má program v Bratislave, v utorok 14. septembra navštívi Košice a Prešov a svoju návštevu ukončí 15. septembra na púti v Šaštíne.

(sita)