Na uvítacom ceremoniáli v Prezidentskom paláci bude asi 500 hostí. Pápež a prezidentka vystúpia v Prezidentskej záhrade s príhovormi.

Podujatie sa uskutoční po oficiálnom uvítacom ceremoniáli. Zúčastní sa na ňom približne 500 pozvaných hostí zo všetkých sfér politického a spoločenského života. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Okrem najvyšších ústavných činiteľov, členov vlády SR, zástupcov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu či bývalých prezidentov budú prítomní aj predstavitelia najvýznamnejších štátnych a verejných inštitúcií, predstavitelia akademickej a vedeckej obce, lekári, zdravotníci a záchranári, predstavitelia stavovských, náboženských a cirkevných organizácií, predstavitelia samosprávy a ozbrojených síl, predstavitelia kultúrnej obce a médií, športoví reprezentanti, predstavitelia politických strán, menšín, zástupcovia neziskových organizácií a členovia diplomatického zboru,“ priblížil Strižinec.

Oficiálny uvítací ceremoniál sa uskutoční na prednom nádvorí Prezidentského paláca. Po súkromnom stretnutí Čaputovej s pápežom v Zlatom salóne pozdraví Svätý Otec aj členov najbližšej rodiny prezidentky, hovorí Strižinec. Napokon si osobne vymenia dary v Zelenom salóne paláca.

(tasr)