Pelé je stále na JIS, podľa lekárov sa však zotavuje uspokojivým tempom. Minulý týždeň podstúpil odstránenie nádoru z hrubého čreva.

Bývalý brazílsky futbalista Pelé zostal na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) dlhšie, ako sa plánovalo. Minulý týždeň podstúpil operáciu, pri ktorej mu odstránili nádor z hrubého čreva a v utorok ho mali premiestniť na bežnú izbu.

Napriek tomu, že ešte v piatok bol na JIS, podľa lekárov prebieha jeho zotavovanie v uspokojivom tempe. „Je pri vedomí, komunikuje a jeho životné funkcie sú v norme,“ citovala agentúra AP stanovisko nemocnice. Aj samotný 80-ročný Pelé uistil fanúšikov prostredníctvom instagramu, že sa jeho stav zlepšuje: „Každý deň sa cítim o niečo lepšie.“

Trojnásobný majster sveta (1958, 1962, 1970) prišiel do nemocnice minulý týždeň na štandardnú kontrolu, pri ktorej mu objavili nádor. Nemocnica v stanovisku informovala, že vzorky putovali na rozbor, výsledky však nezverejnila.

Pelé má zníženú pohyblivosť od operácie bedrového kĺbu z roku 2012. Pred dvoma rokmi mu vyoperovali obličku a problémy mal v minulosti aj s kolenom a chrbticou.

(tasr)