Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry končia s prípravným konaním vo veci prípravy vrážd prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho a tiež s vyšetrovaním prípravy vraždy Daniela Lipšica. Informovala o tom televízia Joj. Vyšetrovateľ už podľa zistení portálu Noviny.sk stanovil obvineným a ich obhajcom rozpis termínov na preštudovanie vyšetrovacieho spisu. Tento úkon predchádza uzatvoreniu vyšetrovania. Po preštudovaní spisu všetkými stranami trestného konania prokurátor spíše obžalobu, ktorú podá na príslušný súd.

Z prípravy vraždy troch špecialistov na trestné právo je obvinený Marian K., pre ktorého podľa polície mala vraždy zabezpečiť obvinená Alena Zs. Ďalšími komplicmi sú Dušan K., Tomáš Sz. a balkánec Darko D. Kľúčovým svedkom v prípade vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku a ďalších poškodených je Zoltán Andruskó, ktorý pre políciu objasnil úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka.

Študovanie vyšetrovacieho spisu v prípade vraždy prokurátorov umožní NAKA Alene Zs. v bratislavskej väznici už v pondelok 13. septembra. Tam spis bude študovať aj údajný nájomný vrah Darko D. Marian K. už spis podľa informácií televízie Joj začal študovať v Leopoldove spolu s obvineným Dušanom K. K spisu sa ako posledný dostane obvinený Tomáš Sz., a to 17. septembra. Vyšetrovací spis bude študovať priamo na NAKA v Nitre.

(sita)