Registrácia na podujatia s pápežom sa pre nezaočkovaných skončila. Plne zaočkované osoby sa na stretnutia s pápežom Františkom môžu prihlasovať do nedele 12. septembra.

Registrácia je tak ukončená pre osoby z tzv. režime OTP (očkovaný, testovaný, prekonal ochorenie COVID-19, pozn. SITA). Dôvodom je prekročenie kapacít podujatí z pohľadu epidemických opatrení. Registrácia na podujatia s pápežom Františkom pre plne zaočkované osoby bude ukončená o polnoci v nedeľu 12. septembra. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) o tom informovala v tlačovej správe.

Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi. „Každý zaregistrovaný účastník do OTP sektoru dostane emailom vstupenku s QR-kódom, ktorú si musí vytlačiť a priniesť na podujatie. Pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci preukážu vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 v ostatných 180 dňoch,“ uvádza KBS. Ak by chcel niekto očkovaný zo svojho sektora prejsť do sektora OTP, musí použiť podľa KBS jedine platný EU Digital COVID certifikát s QR kódom.

Pápež František navštívi Slovensko od nedele 12. septembra do stredy 15. septembra. Počas svojej návštevy bude v Bratislave, Prešove, v Košiciach a v Šaštíne.

Ilustračné foto: TASR/AP

(sita)