Úrad špeciálnej prokuratúry vyslovuje poľutovanie, že sa obhajcovia finančníka Jaroslava Haščáka rozhodli pre ďalší útok na Daniela Lipšica namiesto vecnej argumentácie. Uvádza sa to v stanovisku Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Analýza ÚŠP, ktorá bola zverejnená v trestnej veci Haščák/Arpáš/Arpášová, bola vypracovaná dozorovým prokurátorom Matúšom Harkabusom. S jej obsahom sa stotožnilo aj vedenie ÚŠP. Je nám ľúto, že namiesto vecnej argumentácie k právnym názorom, ktoré uvedená analýza obsahuje, sa obhajcovia Jaroslava Haščáka rozhodli pre ďalší osobný útok na špeciálneho prokurátora,“ uvádza sa v stanovisku

Taktika obhajoby je podľa ÚŠP vecou každého obvineného či podozrivého. „Analýza ÚŠP uvádza podrobný rozbor judikatúry Najvyššieho súdu a Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), ktorej presvedčivosť obhajoba Haščáka zrejme nevie spochybniť,“ dodáva ÚŠP.

Prezentácia analýzy ÚŠP hraničí so zneužitím právomoci verejného činiteľa. Uviedli to v stredu (8. 9.) právni zástupcovia Haščáka. Reagovali tak na materiál, ktorý špeciálny prokurátor  Lipšic v utorok (7. 9.) sprostredkoval médiám. Advokáti sú presvedčení, že by mal „prestať zverejňovať nikým nepodpísané analýzy“.

(tasr)