V blízkosti mexického mesta Acapulco udrelo silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom sedem. Podľa Geologickej služby Spojených štátov sa epicentrum nachádzalo asi 17 kilometrov severovýchodne od spomenutého tichomorského letoviska.

Zemetrasenie v utorok večer pripravilo o život minimálne jednu osobu. Tú usmrtil padajúci stĺp v meste Coyuca de Benítez neďaleko Acapulca. V stovky kilometrov vzdialenej metropole Mexico City sa pod vplyvom otrasom rozkývali mnohé budovy, pričom v niektorých mestských častiach sa zem triasla až takmer minútu.

„Počuli sme hlasný hluk, triasli sa okná, veci v interiéri popadali na zem, vypadol prúd, voda vytiekla z bazéna a bolo tu dosť kričiacich a nervóznych ľudí,“ opísal udalosť obyvateľ Acapulca Sergio Flores. Poznamenal, že všetko, čo mohol urobiť, keď nastalo zemetrasenie, bolo objatie manželky.

Ako pre Milenio Televisión uviedla starostka Acapulca Adela Románová, mnoho ľudí sa nervovo zrútilo, na mnohých miestach uniká plyn a nastali aj zosuvy pôdy. Podľa mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora v postihnutých oblastiach zatiaľ neevidujú vážnejšie materiálny škody.

(sita)