Banskobystrický samosprávny kraj pošle počas budúceho týždňa do obcí kde bola najnižšia zaočkovanosť výjazdové očkovacie jednotky.  Tie po 13. septembri prídu postupne na každú zo 60 stredných škôl s celkovo vyše 17- tisíc študentmi, ktoré má kraj vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

„Zaočkovať sa tam budú môcť nechať pedagógovia, študenti, ich rodinní príslušníci. Školy patrili počas dvoch vĺn pandémie medzi najviac postihnuté a žiaci boli dlhé mesiace odkázaní len na dištančné vyučovanie. Veríme, že podobná situácia sa aj vďaka vyššiemu podielu zaočkovaných opakovať nebude,“ konštatoval predseda BBSK Ján Lunter.

Podľa vedenia kraja zo štatistík z prvej polovice augusta vyplýva, že aspoň jednou dávkou vakcíny je zaočkovaných okolo 62 percent zamestnancov škôl. V prípade detí vo veku od 12 do 17 rokov je priemerná zaočkovanosť na úrovni zhruba 13 percent. Na stredných školách v kraji je približne 3200 zamestnancov a cez 17.500 žiakov. Ak sa k tomu pripočítajú rodinní príslušníci, ide dohromady asi o 38 tisíc ľudí, ktorých chcú očkovaním v školách osloviť. Študenti musia mať súhlas rodičov.

(tasr, mic)