S pápežom Františkom sa napokon budú môcť stretnúť aj nezaočkovaní.

Podujatia návštevy Svätého Otca (Prešov, Košice a Šaštín) budú napokon dostupné v režime OTP. Nutné bude zaregistrovať sa na stránke navstevapapeza.sk. Organizátori však zdôrazňujú, že registrácia pre nezaočkovaných sa spustí až v pondelok, 6. septembra. V tejto chvíli je k dispozícii registrácia len pre plne zaočkovaných účastníkov. Tá pokračuje ďalej, avšak v pondelok k nej pribudne aj registrácia pre účastníkov v režime OTP.

Do sektorov v režime OTP budú môcť vstúpiť osoby s negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu nie starším ako 72 hodín, alebo negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 48 hodín. Organizátori odporúčajú spraviť si testy pred príchodom na podujatie v mieste svojho bydliska.

Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi, rovnako ako pre zaočkovaných. Plne zaočkovaní návštevníci si však budú môcť vybrať, či pôjdu do sektoru pre plne zaočkovaných alebo do sektoru OTP. Pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci preukážu vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní covidu v ostatných 180 dňoch.

O verejné podujatia pri príležitosti návštevy pápeža Františka bol doposiaľ nízky záujem. V priebehu týždňa sa čísla pohybovali okolo 30-tisíc prihlásených, čo predstavuje výrazne nižšie počty oproti prechádzajúcim návštevám pápeža Jána Pavla II. Viac o tejto téme sa dočítate tu.

(tk kbs, mic)