Aj v najbližších dňoch budú mať všetci záujemcovia o očkovanie proti novému koronavírusu možnosť dať sa zaočkovať bez predchádzajúcej registrácie. Očkovanie pre deti vo veku od 12 do 18 rokov bude možné v každom krajia jednodávkovou vakcínou Janssen sa bude očkovať v Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline, Rožňave, Košiciach aj v Spišskej Novej Vsi. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Záujemcom stačí mať so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca. Očkovanie bez registrácie je možné vo všetkých ôsmich krajoch. „Vakcínou od AstraZeneca sa bude očkovať v Banskej Bystrici, Janssenom v piatich krajoch a vakcíny od Pfizer/BioNTech a Moderny sú pripravené pre záujemcov v každom kraji,“ spresnila Eliášová.

Počas víkendu sa mladí záujemcovia o očkovanie vo veku od 12 do 18 rokov môžu dať zaočkovať v Košiciach a v Bratislave, vo všetkých ostatných miestach sú vakcinačné centrá otvorené počas pracovného týždňa. Kompletný zoznam miest a časov, keď môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, je možné nájsť na stránke ministerstva zdravotníctva.

(tasr)