Hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom dnes na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku nezačalo podľa plánu. Ako pre médiá uviedla samosudkyňa Pamela Záleská, obžalovaný totiž súdu doručil podanie v rozsahu približne 35 strán plus prílohy. Súd sa pred začiatkom pojednávania najskôr musí s predmetným podaním oboznámiť.

Súd má dnes v rámci procesu riešiť predovšetkým listinné dôkazy, pričom niektoré z nich budú pre utajené skutočnosti oboznámené s vylúčením verejnosti.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50-tisíc eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

(sita)