Košice: Počas zhromaždení riešila polícia dva incidenty.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, okrem spomenutých incidentov, boli zhromaždenia pokojné, bez zranení a narušenia verejného poriadku.

„Počas zhromaždenia jedna osoba v dave narúšala pokojný priebeh. Výzvu polície, aby preukázala svoju totožnosť, neuposlúchla. Za účelom zistenia totožnosti policajti osobu v zmysle zákona o Policajnom zbore predviedli na policajné oddelenie. Po zistení totožnosti bola prepustená,“ uviedla Mésarová.

Polícia zasahovala aj v súvislosti s incidentom pri jednej z reštaurácií v centre mesta, ktorý však nesúvisel so žiadnym verejným zhromaždením. „Jednu osobu, podozrivú zo spáchania protiprávneho konania, policajti predviedli na útvar Policajného zboru. Vyšetrovanie prebieha,“ doplnila Mésarová.

V oboch prípadoch boli podľa hovorkyne voči osobám použité donucovacie prostriedky, pretože kládli aktívny odpor. Počas služobného zákroku však neutrpeli žiadne zranenia. Bezpečnostné opatrenia polície v Košiciach boli o 19.00 h ukončené.

Na Hlavnej ulici v Košiciach sa v utorok konali tri protesty. Jeden z nich, protivládny, organizovala strana Smer-SD, ďalší rovnako proti súčasnej vláde mimoparlamentná strana Republika a tretí, ktorého cieľom bolo vyjadriť nesúhlas so spomenutými dvoma protestmi, zvolala neformálna občianska skupina Otvorené Košice.

(tasr)