Prepustenie Pčolinského má podľa Fica dokazovať manipuláciu s trestnými konaniami. Expremiér to na druhej strane víta.

To, že bol bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský prepustený z väzby, potvrdzuje podľa predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica to, že sa na Slovensku manipuluje s trestnými konaniami. Fico to povedal počas dnešnej tlačovej besedy.

„Tu sa vymýšľajú obvinenia bez dôkazov. My sme si vypočuli pána Pčolinského po prepustení z väzby a prečítali si aj prvú správu Generálnej prokuratúry, ktorá hovorí, že neboli žiadne dôkazy, nie je tam žiadny základ na obvinenie a je potrebné ho prepustiť,“ uviedol predseda Smeru-SD. Dodal, že takto to dopadne s každým krivo obvineným, o ktorom kajúcnici povedia čokoľvek, len aby si zachránili vlastnú slobodu. Fica mrzí, že sa toho nemohol dožiť policajný exprezident Milan Lučanský. „Verím, že takto sa na slobodu dostanú aj Dušan K., Tibor G. a ďalší, voči ktorým banda zločincov na čele s Matovičom (Igor Matovič, pozn. SITA) spustila manipuláciu s konaniami a zatváranie,“ dodal.

Fico prepustenie Pčolinského víta, pretože už od začiatku tvrdil, že bol zatvorený protiprávne. „Je to definitívne potvrdenie toho, že na čele represívnych orgánov, ako je Špeciálna prokuratúra či Ministerstvo vnútra SR, sedia zločinci,“ myslí si. Doplnil, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic by sa mal vzdať svojej funkcie.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bol dnes rozhodnutím Generálnej prokuratúry SR prepustený na slobodu.

(sita)