Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14. septembra budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Ako o tom TASR informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, niektoré ulice uzavrie mesto už o deň skôr v popoludňajších, respektíve večerných hodinách.

Pápež František bude hlavným celebrantom Božskej liturgie svätého Jána Zlatoústeho. Tá sa uskutoční na priestranstve pred mestskou športovou halou na Ulici Jána Pavla II. „V snahe vytvoriť čo najbezpečnejšie podmienky pre všetkých účastníkov podujatia dôjde k uzavretiu viacerých ulíc. Obmedzenia potrvajú až do ukončenia podujatia so Svätým Otcom,“ povedal Tomek.

V čase trvania uzáver jednotlivých ulíc budú všetky dopravné obmedzenia vyznačené dočasným dopravným značením, respektíve prekrytím trvalého dopravného značenia. Podrobné informácie o obmedzeniach sú zverejnené na webstránke mesta www.presov.sk. Radnica ich bude podľa Tomeka priebežne aktualizovať. Pápež František počas svojej návštevy Slovenska v septembri (12. – 15. 9.) navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.

(tasr, min)