Obvineného Tomáša Rajeckého, ktorý mal podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa., mali zadržať v Španielsku. TASR to potvrdil jeho obhajca Adrián Kucek s tým, že ho o tom informovala rodina obvineného. Na zadržanie upozornil spravodajský portál TV Joj noviny.sk

Na údajného člena skupiny tzv. piťovcov bol vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Obvineniu z podplácania bývalého šéfa KÚFS Ľudovíta Makóa v súvislosti s ilegálnou výrobou a distribúciou cigariet čelí aj konkurzný právnik Zoroslav K.

Zoroslav K. čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom L. a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou U. ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Jarmilu U. a Davida L. obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav K. je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Od marca čelí aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi P. a exnámestníkovi SIS Borisovi B., aby ho nesledovali.

(tasr)