Pád lietadla pri Skalici neprežili traja ľudia. Na mieste sa už nachádzajú odborníci z Leteckého úradu.

V katastri obce Mokrý Háj v okrese Skalica sa zrútilo malé štvormiestne lietadlo. V čase nehody sa v lietadle nachádzali tri osoby, ktoré zasahujúci príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) našli bez známok života. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Katarína Križanová.

Po príchode na miesto udalosti vykonali príslušníci prieskum a začali s hasením požiaru lietadla, ktoré po páde na zem zachvátili plamene.

„Požiar sa im podarilo lokalizovať, momentálne pracujú hasiči zo Skalice so sídlom v Holíči na jeho likvidácii. Ide o lietadlo registrované v Českej republike,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

Podľa informácií TV Markíza by sa mal medzi obeťami nachádzať manželský pár z obce Bánov pri Nových Zámkoch, kam lietadlo údajne smerovalo.

Trnavská krajská polícia na sociálnej sieti informuje, že na miesto nešťastia prišli aj odborníci z Leteckého úradu. „Bližšie informácie poskytneme, keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ napísali.

(tasr/tod)