Premiér Eduard Heger nechce obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka nateraz komentovať. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková s tým, že sa predseda vlády musí oboznámiť s podrobnosťami a počká si na vývoj ďalšieho vyšetrovania.

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila vo štvrtok (26. 8.) Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Mal zmariť prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Z. a Petrom P. Kovařík obvinenie odmieta a podal proti nemu sťažnosť i námietku zaujatosti voči všetkým prokurátorom Krajskej prokuratúry Bratislava.

Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) pre TASR potvrdil, že si predvolal policajného prezidenta na zasadnutie výboru. „Rozhodol som sa zavolať policajného prezidenta, aby sme si to prediskutovali. Bol som s ním už v kontakte a oznámil som mu to, že ho na výbor zavoláme. Súhlasil s tým,“ povedal Krúpa.

(tasr)