Počet obetí ničivých povodní v štáte Tennessee stúpol na 22. Nezvestné sú stále desiatky ľudí.

Najmenej 22 obetí si už vyžiadali záplavy v americkom štáte Tennessee, kde po silných lejakoch voda so sebou odnášala domy i časti ciest. Nezvestné sú stále desiatky ľudí. Informovali o tom v nedeľu agentúry DPA a AP.

Podľa guvernéra štátu Tennessee Billa Leeho je situácia „veľmi tragická a náročná“ v okrese Humphreys County, a to najmä v meste Waverly vzdialenom zhruba 100 kilometrov západne od Nashvillu. „Spadlo tam rekordné množstvo zrážok … čo spôsobilo ničivú povodeň, veľké straty na životoch, množstvo nezvestných ľudí … z niektorých domov ostali len základy … je to zničujúci obraz,“ uviedol Lee po tom, ako navštívil postihnutú oblasť.

Podľa Agentúry pre riadenie núdzových situácií v štáte Tennessee (TEMA) si živel vyžiadal najmenej 16 životov. Šerif v okrese Humphreys County Chris Davis však pre miestne médiá potvrdil najmenej 22 obetí. Nezvestných je podľa agentúry DPA stále vyše 40 ľudí.

Ako uvádza agentúra AP, podľa Národnej meteorologickej služby (NWS) v okrese Humphreys County spadlo v sobotu za necelých 24 hodín 43 centimetrov zrážok, čím bol doterajší denný úhrn zrážok nameraný v štáte Tennessee prekonaný o viac ako 8 centimetrov.

(tasr)