Od štvrtka 26. augusta bude Bratislava dejiskom kvalifikačného podujatia o zisk jedinej voľnej miestenky na zimné olympijské hry v Pekingu 2022. Okrem Slovenska oň budú bojovať aj reprezentácie Rakúska, Poľska a Bieloruska, v Číne pod piatimi kruhmi si zahrá len víťaz. Slováci sa zišli v nedeľu podvečer v Bratislave v kompletnom zložení. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Po vstupe do tzv. bubliny zverenci Craiga Ramsayho absolvovali prvý spoločný tréning na Zimnom štadióne Ondreja. Na ľade boli traja brankári, deviati obrancovia a trinásti útočníci. Medzi nimi nechýbal ani skúsený center Libor Hudáček, ktorý pre zranenie nohy tento rok prišiel o majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige. Hudáček si na konci roka 2019 pripísal v národnom tíme stý a stoprvý štart, no odvtedy na kempe reprezentačného tímu SR absentoval.

„Každý reprezentačný zraz a zápas je výzva. Budem sa snažiť pomôcť čo najviac. S Mirom Šatanom sme sa najskôr dohodli, že si zavoláme začiatkom augusta a potom po niekoľkých prípravných zápasoch a uvidíme, ako na tom budem. Nakoniec som všetko dobre načasoval a som tu,“ povedal 30-ročný útočník, ktorý sa v medzisezónnom období vrátil do dresu Neftechimiku Nižnekamsk. Práve tím ruského účastníka nadnárodnej KHL opustil koncom februára po tom, čo Neftechimik nepostúpil do play-off a sezóna sa preň skončila. Hudáček prestúpil do HC Lausanne, s ktorým si chcel zahrať o titul vo švajčiarskej lige. Po pár dňoch si však nešťastne zlomil nohu.

„Noha šla najskôr do sadry, potom verdikt zmenili a šiel som na operáciu. Do kosti mi namontovali skrutky. Tri mesiace som chodil o barlách, čo bola pre mňa veľká novinka. Dosiaľ som nemal nejaké výraznejšie zranenie. Preto to bolo náročné aj z psychickej stránky. Ale som tu a sme odhodlaní urobiť všetko, aby sme sa o týždeň v nedeľu radovali,“ dodal Libor Hudáček na webe hockeyslovakia.sk.

(Sita)