Slovenskí hádzanári prehrali v semifinále majstrovstiev EHF, hráčov do 19 rokov v bulharskej Varne s Faerskými ostrovmi 22:29 a prišli o šancu vybojovať si priamy postup do elitnej kategórie. Zverenci trénerskej dvojice Michal Baran – Tomáš Straňovský nastúpia v nedeľu od 16.00 h v boji o konečné 3. miesto proti zdolanému zo súboja Bielorusko – Česko. Informovala stránka Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Majstrovstvá EHF hráčov do 19 rokov v bulharskej Varne – semifinále – sobota:
Slovensko – Faerské ostrovy 22:29 (11:15)
Zostava a góly SR: Ch. Bako, Sopka – Plšek 1, Kimák-Fejko, Dudík, M. Antl, Dévai 2, Kolenič 1, Mišových, T. Smetánka 8, Uhriňák, A. Lukačín, Kvaššay, J. Kravčák 5, Surňák 5, Illés. Rozhodovali: Dojčinov a Gorecov (obaja Bulh.), pok. hody: 6/3 – 2/2, vylúčení: 4:7.

Michal Baran, tréner SR 19: „Myslím si, že môžeme byť pyšní na náš dnešný výkon. Pred zápasom sme si vraveli, že budeme tvrdo pracovať v obrane proti hráčom Faerských ostrovov, ktorí sú silní v súbojoch jedného proti jednému. Chalani do detailov plnili pokyny v defenzíve. Upozorňovali sme hráčov, že bude dôležité sa presadzovať v ofenzíve, aby sme držali krok s protivníkom. V útoku sme si vypracovali veľa čistých gólových príležitostí, ale brankár súpera mal osemnásť zákrokov, čo bolo rozhodujúce. V úvode bolo aj pár sporných rozhodnutí arbitrov, Faerčania nám unikli na rozdiel štyroch – piatich gólov a potom sme ich celý čas už len doťahovali. Myslím si, že na chalanoch je vidieť progres od zápasu k zápasu. Máme pred sebou ešte jeden cieľ, a to zabojovať o 3. miesto. Do duelu pôjdeme s odhodlaním.“

(tasr)