Polícia na Sicílii zadržala v pondelok dvoch mužov, ktorí boli údajne prichytení pri zakladaní lesných požiarov, uviedli v utorok policajné zdroje vo vyhlásení. Informuje o tom agentúra DPA.

Podozriví vo veku 80 a 25 rokov sa očividne pokúšali založiť oheň v horskej oblasti Monti Nebrodi, ktorej časť je aj národným parkom.  Talianska polícia dodala, že ďalšieho podozrivého z rovnakého skutku zadržala aj pred niekoľkými dňami.

Požiare, ktoré zúria po jadranskom pobreží Talianska a na mnohých talianskych ostrovoch, pripisujú úrady úmyselnému zakladaniu ohňa, pripomína DPA.

Pohotovostné služby v utorok v skorých ranných hodinách uviedli, že po celej krajine prebieha 1130 hasičských operácií. Hasičské lietadlá boli okrem iného nasadené aj do regiónu Kalábria na krajnom juhu Talianska. Požiare na Sicílii, Sardínii i na jadranskom pobreží už zasiahli aj turistami vyhľadávané oblasti a v niektorých prípadoch sa rozšírili aj na pláže.

Civilná ochrana na Sicílii vydala v utorok výstrahu pred rastúcim rizikom požiaru pre sever ostrova. Pred vlnou horúčav varovali aj mesto Catania na východe Sicílie, uzatvára agentúra DPA.

(tasr)