Melinda a Bill Gatesovci sú už definitívne rozvedení. Sudca v King County v štáte Washington ich rozviedol včera, trvalo to len pár minút.

Melinda French Gatesová bude naďalej používať aj priezvisko Gates, obidve strany s tým súhlasili. Jej majetok má podľa časopisu Forbes momentálne hodnotu 3,2 miliardy dolárov, ale New York Times odhaduje, že Melinda si polepší výrazne viac, keďže majetok Billa Gatesa má aktuálne hodnotu 131 miliárd dolárov. Otázkou je ich spolupráca v spoločnej nadácii, kam presunuli ďalších 15 miliárd dolárov, už predtým tam presunuli 50 miliárd dolárov. Podľa predchádzajúcich správ by Gatesovi mohlo trvať dva roky, kým by jeho bývalá manželka z nadácie odišla. Obidvaja dnes hovoria, že chcú spolupracovať.

Manželia verejne oznámili svoj rozvod v máji tohto roku, všetko malo rýchly spád. Dodnes neustali špekulácie, akú rolu v tom hrala Gatesova nevera a akú jeho známosť a kontakty s pedofilom Epsteinom, v samostatnom texte sme o tom písali tu.

Forbes momentálne považuje Melindu Gates za piatu najmocnejšiu ženu na svete, rebríček vedie Angela Merkelová. (fed, foto: tasr/ap)