Pandémia ťažko dolieha na celé Slovensko i svet. Pre nás veriacich je to ešte znásobené obmedzeniami náboženského života. Áno, môžeme donekonečna diskutovať a nezhodnúť sa na tom, či sú oprávnené, alebo nie. To, čo ja vnímam ako dôležitejšie, je sústrediť sa na blízku budúcnosť a dosiahnuť čo najlepšiu úpravu podmienok náboženského života počas pandémie. Toto Kresťanská únia vytrvalo robí. Píše Anna Záborská.

Politika sa delí na tú mediálnu a tú verejnosti skrytú. Obzvlášť, keď ide politikovi o vec a zároveň je presvedčený, že medializácia môže poškodiť v dosahovaní cieľa, sa médiám vyhýba. Tak je to často aj v prípade obhajoby práv veriacich.

Súčasná koalícia je veľmi široká a konsenzus na tom, čo sú základné práva a slobody a ako ich treba chrániť, sa vytratil. Nie je to nič prekvapivé, takáto zhoda sa vytratila v celej našej spoločnosti, a preto treba rokovať opatrne, krok za krokom. Nie inak to bolo aj v ostatné dni poznamenané demonštráciami pred parlamentom, nadávkami na sociálnych sieťach, rozdeľovaním spoločnosti v médiách na tých dobrých a zlých.

Politika je o dohodách a tie treba dosiahnuť. Keď na nič iné, tak na trpezlivé rokovania bolo víkendové rokovanie parlamentu dobré. Diskutovali sme o rôznych verziách dohody, o spôsoboch, ako sceliť náš národ zoči-voči pandémii. Nakoniec sme dosiahli dobrú dohodu. Chcem sa poďakovať najmä partnerom v OĽaNO a Sme rodina za trpezlivosť a otvorenosť kompromisom.

Dohoda má dve roviny:

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.