Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec mal dnes čeliť odvolávaniu v Národnej rade. Dôvody na jeho odchod vidí predovšetkým opozičný Smer, ale nespokojnosť s jeho pôsobením otvorene prejavuje aj Sme rodina. Pre nízku účasť poslancov však parlament nebol uznášaniaschopný. Plénum sa najbližšie stretne v septembri. Koaličná rada na túto tému by mohla byť už vo štvrtok. Minister Mikulec sa bráni ostrou kritikou na adresu predsedu Smeru Roberta Fica.

Minister vnútra Roman Mikulec mal v pondelok v parlamente čeliť odvolávaniu. Dôvodom je dlhodobá kríza v bezpečnostných zložkách, údajné kšefty v časoch jeho pôsobenia vo Vojenskom spravodajstve či pozastavenie činnosti vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby.

Z najvyššieho kresla na rezorte ho chce dlhodobo zosadiť opozičný Smer, na stranu ktorého sa v tejto veci postavila aj koaličná Sme rodina. Minister práce Milan Krajniak je presvedčený, že veci zašli tak ďaleko, že sa to viac nedá zametať pod koberec.

Minister Mikulec na vývoj reagoval v nedeľu popoludní svojím vyhlásením. Tvrdil v ňom, že je pripravený zodpovedať hnutiu Sme rodina všetky otázky týkajúce sa súčasnej situácie, ak bude záujem o konštruktívnu debatu. Nič ďalšie nekonkretizoval.

Víkendový pokus o odvolávanie sa skončil neúspešne pre slabú účasť zákonodarcov v rokovacej sále. Schôdzu mala zablokovať koalícia, vďaka ktorej nebola Národná rada uznášaniaschopná. Začiatok schôdze sa preto presunul na pondelok o 9:00. Zopakoval sa však rovnaký scenár a v NR SR sa neusadil dostatočný počet zákonodarcov ani po presunutí začiatku schôdze na 10:03.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.