V sobotu sa v Bratislave uskutočnil ďalší pochod pod názvom Hrdí na rodinu. Dav skromnejší ako po minulé roky, no stále pomerne početný, prišiel vyjadriť vďaku za rodinu a jej spoločenský prínos. Medzi zúčastnenými sa nachádzalo viacero generácií. Podujatie prišli podporiť predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa Juraj Šúst, hudobník Peter Janků či arcibiskup Stanislav Zvolenský.

V sobotu sa v hlavnom meste Slovenska uskutočnil v poradí deviaty ročník pochodu Hrdí na rodinu. Cieľom akcie, ktorá odštartovala na Rudnayovom námestí, bolo predovšetkým vyjadrenia vďaky za základnú bunku spoločnosti – rodinu.

„Cieľom je vyjadriť vďačnosť a radosť za naše rodiny. Za naše mamy, za našich otcov, za naše staré mamy a starých otcov. Chceme povzbudiť ľudí, aby sa vďačnosť a prajnosť za na naše rodiny šírila,“ povedal ešte pred podujatím organizátor a predseda občianskeho združenia Pastor bonus Marek Nikolov.

Aktivisti chceli už tradične zdôrazniť, že otec a matka pre deti nie sú nahraditeľní osobami alebo inštitúciami. Mottom tohto ročníka bol výrok dieťaťa: „S ocinkom a mamičkou je mi najsamlepšie.“

Kompetentní pred akciou a aj počas nej vyzvali zúčastnených ľudí na dodržiavanie protipandemických opatrení. Odporúčané rozostupy ľudia väčšinou dodržiavali, niektorí nosili aj rúška.

Foto: Peter Števkov
(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.