24. júla, 07:32

Väčšina zo 143 izraelských pacientov hospitalizovaných s covidom je plne zaočkovaná. Úmrtnosť zostáva nízka

Väčšina zo 143 izraelských pacientov hospitalizovaných s covidom je plne zaočkovaná. Úmrtnosť zostáva nízkaPacient s ochorením COVID-19 odovzdáva svoj hlas do prenosnej urny v nemocnici v Tel Avive počas predčasných parlamentných volieb v Izraeli v utorok 23. marca 2021. Foto: TASR/AP

Izraelské ministerstvo zdravotníctva zverejnilo kuriózne dáta o súčasnom pandemickom stave. Okrem iného z nich vyplýva, že vyše polovica aktuálne 143 hospitalizovaných pacientov je plne zaočkovaná a že tri štvrtiny osôb, ktoré v júli skonali na covid, rovnako prijali obe dávky vakcíny.  Hoci je percento plne zaočkovaných hospitalizovaných osôb v nemocniciach vysoké, iba traja z nich si vyžadovali invazívnu liečbu v podobe napojenia na ventiláciu. Miera úmrtnosti v krajine je zároveň oveľa nižšia, ako tomu bolo v najhorších mesiacoch, kedy izraelská populácia zaočkovaná nebola.

Až 58 percent hospitalizovaných covidových pacientov v Izraeli je plne zaočkovaných, 39 percent osôb v miestnych nemocniciach nie je zaočkovaných vôbec a iba 3 percentá hospitalizovaných sú zaočkované čiastočne.

O uvedenom zložení 143 covid pozitívnych osôb nachádzajúcich sa v túto stredu v zdravotníckych zariadeniach v židovskom štáte informoval denník Jerusalem Post s odvolaním sa na dáta ministerstva zdravotníctva.

Z uvedeného počtu 143 obyvateľov má 30 pacientov mierny priebeh, 49 stredne ťažký a 64 pacientov sa nachádza vo vážnom stave. Medzi týmito 64 pacientami je 17 osôb v stave kritickom a 12 ľudí je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.