Samozrejme, že v takejto atmosfére vyznieva príkaz o zaočkovaní ako podmienke účasti na bohoslužbách ako zneužitie pápežovej návštevy. Mne osobne sa toto rozhodnutie vlády tiež nepáči, ale bez problémov a pokojne ho akceptujem. Píše František Mikloško.

Nečakaná návšteva pápeža Františka na Slovensku začína prinášať prvé ovocie. Už v týchto dňoch nastavila slovenským katolíkom vyleštené zrkadlo. Vláda rozhodla, že na hromadných stretnutiach sa môžu zúčastniť iba ľudia, ktorí sú dvakrát zaočkovaní. Biskupi ju v tom podporili.

A hneď sa to spustilo z radov pravoverných katolíkov vrátane niektorých kňazov. Čítame, ako sa títo ľudia tešili na návštevu pápeža a teraz sú znechutení... A ako z návštevy zjednotenia bude zrejme ešte viac nejednoty, atď.

Mne osobne sa tiež nepáči toto rozhodnutie vlády, ale bez problémov a pokojne ho akceptujem. Pokiaľ ide o vládu, tá zanedbala dlhodobú pozitívnu kampaň pre očkovanie, prvé chvíle viedli niektorí jej členovia nezmyselný zápas medzi sebou a smerom k prezidentke, keď sa obviňovali, kto je zodpovedný za tisíce mŕtvych, a medzitým frustrovaní konšpirátori zaplnili mediálny priestor tak, že dnes stranám, ktoré bojujú proti očkovaniu narastajú preferencie. Samozrejme, že v takejto atmosfére vyznieva tento príkaz ako zneužitie pápežovej návštevy v prospech očkovania.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.