Navštívil som štát, ktorý bol na cestovateľskej covidovej mape donedávna vyznačený ako čierny. Namiesto hororu o tretej vlne som našiel pootvorené dvere ku koncu pandémie.

„Portugalsko straší vysoko infekčný delta variant a počet koronavírusových hospitalizácií prudko rastie.“ Aj informácie tohto typu dominujú posledné dni a týždne nielen nášmu mediálnemu priestoru. Neraz sa vynímajú rovno na titulkách hlavných spravodajských portálov.

Pokiaľ teraz dúfate v ich rýchle spochybnenie, sklamem vás, teda presnejšie sklamem spolovice. Táto krajina na Pyrenejskom polostrove skutočne patrí medzi najviac zasiahnuté štáty Európy. Nových infikovaných pribúda tempom vyše 3-tisíc denne, v nemocniciach leží skoro 900 pacientov a veľmi pozvoľna rastie aj krivka potvrdených úmrtí. Za posledný deň ich bolo 13.

To, čo však trestuhodne nekorešponduje s realitou, je zmienka o tom, že Portugalsko delta variant covidu „straší“. Pre nechuť rušiť už tretiu objednanú cestu do tejto nádhernej destinácie v priebehu roka a pol a sčasti aj zo zvedavosti som sa o tom presvedčil na vlastnej koži.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.