Menšie strany opäť rokujú o spájaní síl. Kým Kresťanskodemokratické hnutie sa pohybuje na prahu zvoliteľnosti, strany Spolu a Dobrá voľba by sa momentálne jednotlivo síl do parlamentu nedostali. KDH však zatiaľ naberá posily z radov bývalých straníkov. Ivan Šimko upiera pozornosť aj na najmenšiu koaličnú stranu.

Slovenskú politickú scénu ostatné mesiace charakterizovali spory vo vládnej koalícii a skloňovanie predčasných volieb, aj v súvislosti s referendom, ktoré iniciovala opozícia. Pri pohľade na prieskumy verejnej mienky sme však boli svedkami množstva menších politických strán pod prahom zvoliteľnosti.

Strany Spolu, Dobrá voľba Tomáša Druckera a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podľa portálu Aktuality rokujú o možnom spojení do jedného bloku. Na jeho čele by údajne mohol byť expredseda a teraz už aj bývalý člen KDH Alojz Hlina. Je to však viac konštrukt Aktualít, ako realita. KDH totiž o spájanie, podľa vyjadrenia strany, nestojí.

Napokon kým sa KDH drží tesne nad vodou a podľa nedávneho prieskumu agentúry AKO ašpiruje na zisk desiatich poslaneckých mandátov, ostatné dve politické strany by ani sčítaním hlasov nepresiahli prah zvoliteľnosti.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.