Pápež František popri Bratislave navštívi Prešov, Košice a Šaštín. Bude mať ekumenické stretnutie, zíde sa aj so židovskou a rómskou komunitou, ale aj s biskupmi, mladými, kňazmi, jezuitmi a so štátnymi predstaviteľmi.

Pápež František sa na svoju najbližšiu apoštolskú cestu vydá 12. septembra ráno o 6.00 z rímskeho letiska Fiumicino a pristane v Budapešti. Najprv sa stretne s premiérom a prezidentom a potom s biskupmi. Vzápätí pôjde na ekumenické stretnutie, kde bude aj židovská komunita. Na obed ho čaká svätá omša na námestí v Budapešti. Poobede už odlieta do Bratislavy, kam príde o 15.30. Po oficiálnom privítaní na letisku bude mať ekumenické stretnutie na apoštolskej nunciatúre, kde bude jeho prvý príhovor na Slovensku. Na záver dňa na rovnakom mieste súkromne prijme spolubratov jezuitov.

V pondelok 13. septembra ho najprv prijme prezidentka v Prezidentskom paláci a následne predstavitelia štátu, občianskej spoločnosti a diplomatický zbor v záhrade paláca. Tam prednesie svoj druhý prejav. Odtiaľ sa odoberie do Dómu svätého Martina, kde sa prihovorí kňazom, rehoľníkom, bohoslovcom a katechétom. Pápež František má potom na programe súkromnú návštevu Centra Betlehem a hneď nato bude mať prejav pre židovskú komunitu na Rybnom námestí. Večer na apoštolskej nunciatúre prijme predsedu parlamentu a potom predsedu vlády.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.